Strona główna1 » Nasza historia
Dodatkowe opcje przeglądania
Kontakt
  • NIP: 586-171-22-07
  • E-mail:sklep@kringle-candle.com.pl
  • Telefon+48 58 719 85 24
  • Godziny działania sklepuSklep internetowy czynny 24/7 infolinia Pn-Pt 9.00 - 17.00,
Polecane strony
1. Dekoracje i instrumenty nautyczne
alt

2. Artystyczne figurki kolekcjonerskie
          alt
 
Chmura tagów
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Nasza historia

Michael James Kittredge urodził się w Holyoke w amerykańskim stanie Massachusetts 1 lutego 1952 roku, w rozdzinie Jamesa Kitteredge i Jean Golota Kitteredge. Gdy miał 3 lata, jego rodzina przeprowadziła się do sąsiedniego miasta South Hadley.

Mike od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie marketingiem i promocją. W wieku 13 lat zobaczył zespół The Beatles i zdecydował, że zostanie gwiazdą roka. Zaczął z powodzeniem uczyć się gry na gitarze. W ciągu roku zorganizował własny zespół rokowy Bristol Curries. Zespół występował na szkolnych potancówkach, imprezach. Mike był odpowiedzialny za zdobywanie zleceń oraz wizerunek sceniczny zespołu.

Mimo tego, że grupa odnosiła sukcesy, to rozpadła się po koniec lat 60-tych, kiedy najstarszy jej członek poszedł na studia. Pozbawiony weekendowego zarobku, Mike na prezent dla matki stworzył samodzielnie świecę ze swoich starych stopionych kredek świecowych. Przyjaciel, który go wówczas odwiedził zaoferował, że kupi jego świecę. Tak w grudniu 1969 roku, powstała firma Yankee Candle. Wkrótce jego świece kupowały szkoły, przyjaciele i sklepy.

Pierwsze lata firmy Mika były trudne. Zmagał się z brakiem gotówki, problemami produkcyjnymi i pomysłem na marketing swoich produktów. W 1972 roku zdecydował przenieść produkcję świec z garażu w domu rodzinnym, do starej fabryki papieru w Holyoke. Płacił 80 dolarów miesięcznego czynszu za wynajem ponad 200-letniego budynku bez ogrzewania, bieżącej wody i elektryczności. Mimo tych trudności zorganizował sobie świetnie miejsce do pracy. Pracował samodzielnie chyba że przychody pozwalały na zatrudnienie pomocy.

Yankee Candle rozwijała się powoli ale prężnie, by w ciągu następnej dekady osiągnąć 1 milion dolarów przychodów ze sprzedaży. Zdecydowaną większością biznesu była sprzedaż hurtowa, jednak lokalni mieszkańcy również chętnie zaopatrywali się w jego świece. Mike stwierdził, że bardziej przystępna lokalizacja będzie kluczem do sukcesu jego firmy.

W 1983 roku przy pomocy rządowego kredytu dla małych firm zbudował kompleks produkcyjny w South Deerfield, 15 mil na północ od Holyoke. Sklep i firma rozkwitły, sprzedaż hurtowa i detaliczna rosły, aż w połowie lat 90-tych Yankee Candle stała się marką rozpoznawalną na świecie.

W 1998 roku Mike sprzedał 90% udziałów w Yankee Candle firmie Forstmann Little & Co., która wprowadziła markę na giełdę rok później. Pozostał w jej zarządzie aż do 2003 roku, kiedy to w pełni wycofał się z biznesu.

Mike Kitteredge jest żonaty i mieszka w zachodnim Massachusetts. Poświęca czas swojej rodzinie, podróżom oraz swojej największej pasji - muzyce. W 2009 roku został doradcą w fimie swojego syna Micka, ale to już zupełnie inna historia!


Przejdź do strony głównej